Epilasyon & Cilt Bakımı

 • Leke Bakımı

  Vücudumuzda bazı nedenlerden dolayı melanin üretimi normalin üzerine çıkarak ciltte düzensiz ve aşırı renklenmeye (hiperpigmentasyon) neden olabilmektedir. Ciltte oluşan lekelerin sebepleri, etkenleri kişiden kişiye değişebildiği gibi, leke tipleri de farklılık gösterebilmektedir.

  Normal cilt renginden daha koyu ve belirgin şekilde oluşan bu cilt lekeleri yaşamımızı tehdit etmemekle birlikte bir takım estetik kozmetik problemlere sebep olmakta, hatta birçok insanın yaşam kalitesini ciddi bir biçimde düşürüp kişide bir takım psikolojik rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Bu yüzden cilt lekelerinin tedavi edilmesi gerekli ve önemlidir.

 • Akne Bakımı

  Akne Nedir?
  Yüz, boyun, sırt ve gövdede yer alan, yağ bezlerinin aktivitesinden kaynaklanan, ciltten kabarık olarak görülen, zaman zaman içi iltihaplı olabilen sivilcelerdir. Ergenlik döneminde en sık görülen dermatolojik hastalıktır. 12-18 yaşları arasındaki bireylerin yaklaşık %40’ında görülür.
  Sebep Olan Faktörler
  - Genetik olarak yatkın kişilerde yağ salgısının deri dışına atıldığı kıl-yağ bezi kanalında kalınlaşma ve buradaki hücrelerin yapışkanlığından dolayı kanalın tıkanmaya meyilli olması önemli bir faktördür.
  - Ergenlik döneminde artan yağ salgısının ( sebum) bu kanalda birikerek komedon adı verilen siyah ya da beyaz noktaları oluşturur.masıdır
  - Fiziksel faktörler arasında sürülen yağlı kremler, sıcak hava, terleme artışı, makyaj ve uygun cilt temizleyicilerin kullanılmaması sayılabilir.
  - Hava kirliliğine bağlı olarak tıkanan gözeneklerdeki sebuma (yağ salgısına) bakterilerin yerleşmesi burada bir yangıya, iltihaplanmaya neden olmasıdır.
  Bununla birlikte Karaciğer Bozukluğunun akne oluşumuna etkisi olduğu iddiası tamamen yanlıştır. Bu iki hastalık arasında hiçbir bağ yoktur.
  Yiyecekler ile Akne Arasındaki İlişki
  Akne oluşumunda yiyeceklerin de etkisi söz konusudur. Fazla etkisi olmamakla birlikte akne oluşumuna zemin hazırlayan yiyecek türleri kan şekerini yükselten ve pankreasın depolamış olduğu insülini hızla kana verilmesine yol açan yiyeceklerdir. Bu yüzden bu gıdaların fazla tüketilmesi önerilmemektedir. Buna sebep olan gıdalar; patates, beyaz ekmek, beyaz pirinç, beyaz şeker, işlenmiş meyve suları, muz (olgun), karpuz, krakerler, mısır cipsi ve mısır gevreğidir. Bunun dışında bazı hastalar çekirdek, yağda kızartma, çikolata gibi yağlı, kalori değeri yüksek ve hemen kana karışan gıdalardan sonra akne şiddetinde bir artma tariflemektedir, bu hastaların akne şikayetini arttırdığını düşündüğü bu tip gıdalardan uzak kalmasında fayda vardır.
  Akneyi Sıkmak Önerilir Mi?
  Hayır, kesinlikle akneyi sıkmak, oynamak önerilmez. Bazı akne tiplerinde ancak uzmanlar tarafından akne lezyonları boşaltılabilir. Kurcalanan aknede iltihap yayılabilir, kızarıklık artabileceği gibi, iz kalma riski de artar.
  Akne Nasıl Tedavi Edilir?
  Akne gibi çok yaygın görülen bir hastalıkta bir çok tedavi alternatifi mevcuttur. Antibiyotik haplar lazer, kimyasal cilt soyma (peeling), deri içine iğneyle ilaç verilmesi de kullanılan yöntemler arasındadır.
  Akne tedavisinde ve sonrasında oluşabilecek cilt kuruluğu ve iz kalma riski sebebiyle kullanılan ürünler medikal ürünler olmalıdır. Kullanılacak ürünlerin uzmanlar tarafından uygulanması ve kontrolünün sağlanması gerekir. Nouvelle Vie Estetik&Güzellik cilt bakımı uygulamalarında medikal ürünler kullanmaktadır.

 • Anti Aging

  Kadınların ciltleri menepoz öncesinde, sırasında ve sonrasında hormonal dengeler anlamında bazı değişikliklerle karşılaşır. Hayatları boyunca sivilce çıkarmamış bile olsalar kadınlar bu dönemde sivilce çıkarabilir. Yüzlerinde tüylenme problemi ve yaşlanma ile cilt inceldiğinden kahverengi lekeler ve çizgi oluşumları görülebilir. Güneş hasarları genleşmiş damarlar ve yoğun hassasiyet gibi cilt problemleri gözlemlenebilir. Göz bölgesinin cildi daha ince ve hassastır. Bu sebeple kırışıklıklar ilk olarak bu bölgede gözlenir. Bu yaşlılığa bağlı bir durum değildir. Ve çözümü cilt bakımı programının içerisinde bulunmaktadır. Nouvelle Vie Estetik&Güzellik Merkezimizde kişilerin yaşlarına ve tenlerine uygun kremler kullanılarak, oluşan kırışıklıkların giderilmesi ve kırışık oluşumunun geciktirilmesi sağlanır.

 • Cilt Toparlama

  Yüz bölgesinde cildin gevşemesi ve esnekliğini kaybetmesi yaşlanmanın ilk belirtilerindendir. Hepimiz cildin yaşlandıkça elastikiyetini kaybettiğinin farkındayız ancak bunu durdurmak ve toparlamak için bazı yöntemleri kullanmak mümkün. Cilt sıkılaştırma yüz bölgesindeki sarkmalar için hızlı sonuç almak isteyenler arasında oldukça popüler bir uygulamadır. cilt sıkılaştırma uygulamasında hedefine yönelik ürünler cilt yüzeyinin altında bulunan kolojenin daha çok salgılanmasını dolayısıyla cildin sıkılaşması sağlar. Dengeli ve doğal ürünlerle beslenme, vücut yapınıza ve yaşınıza uygun bir egzersiz programı ile birleştiğinde cilt sıkılaştırma oldukça etkili bir yöntemdir.

 • Kimyasal Peeling

  Deriyi canlandırmak, gençleştirmek, sivilce ve izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek, görünüşünü iyileştirmek için deriye bazı solüsyonların uygulamasıdır. Peeling uygulaması cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak ve derinin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp; kollajen sentezlenmesini uyararak daha genç ve sağlıklı homojen bir derinin ortaya çıkmasını sağlar.

  Nouvelle vie estetik merkezinde kimyasal Peeling tedavisinde deriye, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan bir solüsyon uygulanır. Kırışıklıklar, lekeler, sivilce izleri çin çeşitli cilt yenileme teknikleri kullanılmaktadır. Burada amacımız pürüzlü üst cilt tabakasını kaybedip daha sağlıklı, pürüzsüz, parlak, lekelerin kaybolduğu ve daha nemli bir cilt elde etmektir.

  Kimyasal peeling için en çok glikolik, laktik ve meyve asitlerini içeren "Alfa Hidroksi Asitleri (AHA)" tercih etmekteyiz. AHA, meyvelerden ve diğer besinlerden elde edilen doğal asitlerdir ve yüzeysel peeling maddesi olarak kullanırız. TCA (trikloroasetik asit) ile orta derinlikte, Fenol (karbolik asit) ile daha derin peeling yapılır, bu tedavi metodları daha farklı yapılı cilt tiplerine uygulanır.
  Peeling işlemi sonderece kısa süren ve başarı yüzdesi yüksekte olan bir işlemdir. Deri yağlarından arındırldıktan sonra seçilen peeling solüsyonuna ve uygulamanın derinliğine bağlı olmak üzere yüzde bekletilen solüsyon nötralize edilir ve işlem sonrası iyileştirici, yatıştırıcı bir krem ve güneş koruyucu uygulanarak işlem sonlandırılır.

  Merkezimizde ki işlem sonrası normal günlük yaşama hemen dönülebilir. İşlem sonrası estetisyeninizin önerdiği tedaviler ve güneş koruyucularla tedavi tamamlanır.Kimyasal Peeling yöntemi profesyönel ürünlerimiz ve deneyimli uzman estetisyenlerimiz tarafından yapıldığından sonderece efektif ve başarılı sonuçlar vermektedir.

Zayıflama

 • Vela Shape

  VelaShape III sistemi teknolojiyi kombine bir şekilde kullanır. Enerji kaynağı olan bir vakum ile hedef doku arttırılırken, kızılötesi ışınlar uygulama yapılan bölgeyi ısıtır. Böylece, işlem yapılan bölge cilde zarar vermeden daha hızlı ısıtılır ve Bi-polar radyo frekans enerjisi ile güvenli bir şekilde hedeflenen alana ısı eşit olarak yayılır. Bu enerji ile ortaya çıkan ısı, yağ hücrelerini etkilerken selülit görünümünün de hafiflemesini sağlar.

  Vakum teknolojisi ile desteklenen bu derin doku ısıtması sayesinde cillteki kolajen ve elastin hücreleri uyarılır. Bu uyarı ise daha çok kolajen ve elastin hücresi üretimi anlamına gelir. Böylece cilt sıkılaşır, cildin sıkılaşması vücut siluetinin de incelmesini sağlarken cilt kalitesinde de belirgin bir iyileşme gözlenir.

 • Kavitasyon

  Kavitasyon, Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir.

  Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Kavitasyon Uygulamasında İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir.
  Kavitasyon işlemimiz merkezimizde bayan ve erkek müşterilerimize ayırt etmeksizin hizmet vermekte olup nezih ve güvenilir bir otam sağlanılır.Kavitasyon hizmetimiz gebelik,yüksek tansiyon,koroner kalp hastalığı ve amaçlanan bölgede metal protez bulunan müşterilerimize uygulanamaz.

  Nouvelle vie estetik ve güzellik merkezimizde kişilerin istedikleri bölgelere (bel göbek yada kalça basen )ait ölçüleri alındıktan sonra haftada 3 seans ,gün aşırı günler olmak üzere haftanın ilk günü 2 saat daha sonraki seansları 1 er saat olmak üzere programlaması hazırlanır. Kişinin durumuna göre seans sayısı atırılıp azaltılabilir.Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.

 • Radyo Frekans

  Isı kontrollü zayıflama yöntemidir.Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

  Amaç ısıtılan(tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

  Radyofrekans yöntemimizle ile bölgesel tedavinin 3 etkisi vardır.

  1.Etki : Temel Mekanizma : Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir.
  Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar.Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

  2.Etki : Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.
  3. Etki : Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir.Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir.Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır
  Yağların erimesi,kollajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme,zayıflama,selülitlerin yok olması,toparlanma,sarkıkların giderilmesi,kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

 • Lenf Drenaj

  Duis leo. Sed fringilla mauris sit amet nibh. Donec sodales sagittis magna. Sed consequat, leo eget bibendum sodales, augue velit cursus nunc.

 • Pasif Jimnastik

  Pasif jimlastik adına bilinmesi gereken en önemli husus selülitlere iyi gelmesi ve zayıflama sağlamasıdır. Kan dolaşımını artırma ve kas kütlesini geliştirme gibi faydaları olduğu konusunda değişik bilim adamları ve egzersiz uzmanlarının görüş birliği olup ürünün bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde de işe yaradığı bilinmesi gereken bilgiler arasındadır.Uzmanlarımızca Pasif jimnastik aletinde hedef ,zayıflama bölgesine günde 15-20 dakika vibrasyon titreşim ile tatbik ederek o bölgenin kan dolaşımının artırılması hedeflenir.

Saç Ekimi

 • Profesyonel Saç Ekimi

  Saç ekiminde Saç Ekiminde FUE Tekniği Nedir hastanın kıl köklerinin yoğun olduğu bölgelerden seyrek olan bölgelere teker teker aktarılması işlemidir. Dokular hassas bir araçla çıkartılarak alıcı bölgelere yerleştirilir. Çizgi şeklinde yaralar ve dikiş izleri meydana gelmez bu sayede donör bölgesi birkaç gün içinde ayırt edilemez hale gelir.
  Nouvella vie estetik ve güzelik merkezi uzman kadrosuyla saç ekiminde de diğer hizmetlerimizde olduğumuz gibi başarı oranımız yükseklerdedir.

Kalıcı Makyaj

 • Kalıcı Makyaj

  Kalcı makyaj veya daha doğru ismiyle "mikro-pigment uygulaması" mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü korur.

  Merkezimizde kalıcı kaş(Seyrek kaşları sıklaştırmak, kaşların daha yoğun olmasını gösterir, tıbbi bir nedenle kaşları çıkmayanlara, bozuk kaş şeklini düzeltmek ve istenilen şekli kaşa vermek)

  Kalıcı eyeliner(İddiasız gözleri ortaya çıkarmak, küçük gözleri daha büyük göstermek, bitişik gözleri daha ayrık göstermek)
  Kalıcı ruj (Düzensiz dudak şeklini düzeltmek, dudaklara daha dolgun bir görünüm sağlamak, dudakları daha iyi tanımlayabilmek)

  Hizmetleri uzman estetisyenler tarafından verilip memnuniyet derecesi yakalanana kadar kontrol altında tutulur.

Medikal El & Ayak Bakımı

 • Nasır Bakımı

  Nasır, daha çok derinin aşırı sürtünmeyle karşılaştığı yerlerde ortaya çıkar Nasırlar deri kalınlaşması ile seyreden bir deri hastalığıdır. Bütün sıkı ayakkabıların ve yüksek ökçelerin nasır oluşturabilmesine karşılık, nasır en çok ayaktaki çıkıntılarda, parmaklar arasında ve topukta ortaya çıkar.

  Genellikle sürtünme ve basınç nasırın nedenidir. Tekrarlayan travmaya karşı cilt kendisini korumaya çalışır. Bunun sonucu olarak derinin yüzey hücreleri artarak deriyi kalınlaştırır.

  Nasır tedavisinde önce, nasıra sebep olan basınç ve sürtünme ortadan kaldırılmalıdır. Her şeyden önce, buna kötü bir ayakkabı neden oluyorsa, bu hemen değiştirilmeli rahat, konforlu ve topuksuz ayakkabılar tercih edilmelidir. Nasır parmak arasındaysa, ise pamuk ya da özel silikon yastıkçık veya halka kullanılmalıdır. Bazen de kişiye özel yapılan ortopedik ayakkabıların kullanımı gerekebilir. Nasırlar uzman doktorlar kontrolünde, mümkünse ayak sağlığı konusunda uzmanlaşmış bir merkezde tedavi ettirilmelidir.

  Nouvelle vie estetik ve güzellik merkezimizde daha hijyenik ve sağlıklı olması ve nasırın tekrarlama riskini önlemek için, sertleşen tabakalar ağrısız bir şekilde özel cihazlarla temizlenir.

 • Batık Bakımı

  Toplumun çok geniş bir kısmında karşılaşılan bir problemdir. Yanlış tırnak kesimi, doğuştan gelen dönük tırnak yapısı, giyilen ayakkabılar ya da kazayla üzerine basılması gibi çok değişik sebeple ortaya çıkabilir. İsveç Ayak Sağlığında kiropodistler tarafından tırnağın batmadan doğru uzaması için tırnak kanalını temizleme ve destekleme işlemleri yapılır. Tırnak sonra tekrar batmaması için gerekli önlemler konusunda uzman estetisyenlerimizce tavsiyelerde bulunulur.

 • Diyabetik Ayak Bakımı

  Diyabetli kişiler için ayak bakımı dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında yer alır. Çünkü vücut ağırlığını taşıyan ve büyük baskı altında kalan ayaklar, yaralanmalara en açık organdır. Ayak sorunlarının çoğu, uygun olmayan ya da yetersiz ayak bakımı ve ayakkabı sorunları ile ortaya çıkar. Tırnakların yanlış kesilmesi, tırnak batması, nasırlar, kesik, ayakkabı vurması, yanık, parmak aralarında ve tırnaklardaki mantarlar en sık rastlanan ayak yarası sebepleri arasında yer alır.

  Ayak ve bacak damarlarındaki daralma ve benzeri dolaşım bozuklukları büyük önem taşıdığı için ayaklarına ayrıca özen gösterilmesi gerekir. Tedavisiz ve kontrolsüz diyabette bacak ve ayaklardaki sinirlerin işlevleri bozularak, ağrı, sıcaklık ve dokunma hissinde azalma oluşabilir. Bunun sonucunda, hissedilmediği için yaralanmalar fark edilmez; olaya enfeksiyon eklenir ve yara fark edildiğinde tedavisi çok zorlaşmış olur.
  Estetik merkezimzide diyabetik ayak bakımı hizmeti uzman kadrosuyla başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.

 • Deforme Tırnak Bakımı

  Duis leo. Sed fringilla mauris sit amet nibh. Donec sodales sagittis magna. Sed consequat, leo eget bibendum sodales, augue velit cursus nunc.

 • Ortez Uygulamaları

  Nouvelle vie estetik ve güzellik merkezimizde parmak duruş veya basış bozukluğundan meydana gelen deformasyonlar, kişinin ayağına özel destek malzemesi hazırlanarak rahatlatılır.

Düşündüğünüz bir hizmet var mı?

Kendiniz için en uygun hizmeti seçip kolaylıkla rezervasyon yapabilirsiniz.